بسم الله الرحمن الرحیم

دامن نیم کلوش

پارچه مورد نیاز برای این دامن 150 هست(با عرض 150)

پارچه رو به شکل مثلث تا میزنیم

اندازه یک دوم دور کمر + 2 سانت جای دوخت رو روی پارچه طبق نقطه چینی که توی تصویر هست علامت بزنید.(اگه مثلا این اندازه 50 سانت باشه متر رو از بالای مثلث میزاریم و میایم پایین تا جایی که به همون 50 سانت برسیم بعد نقطه چین رو رسم میکنیم.حواستون باشه 50 سانت فرضیه)

حالا فاصله نوک مثلث تا نقطه چین رو اندازه میگیریم (اینجا من روی کاغذ 4 سانت علامت زدم).ابتدای متر رو بدون تغییر روی نوک مثلث میگیرم و اون فاصله ی نوک مثلث تا نقطه چین رو تا سمت دیگه پارچه ادامه میدیم(همون طور که میبینید من همون 4 سانت رو بدون تغییر تا سمت دیگه پارچه علامت زدم.) این قسمت جدیدی که کشیدین(خط سیاه)میشه دور کمرتون و دیگه کاری به اون نقطه چین نداشته باشین.

حالا بلندی دامن رو + 2 سانت جای دوخت از خط کمر طبق تصویر اندازه میگیرین و علامت میزنین.

باز هم متر رو روی نوک مثلث میزاریم و تا بلندی که علامت زدیم رو اندازه میگیریم بعد این اندازه رو مثل قبل تا سر دیگه پارچه علامت میزنیم.(روی کاغذ من 12 سانت علامت زدم)

حالا از انتهای پارچه (دولای باز) 2 سانت بالا میریم و این دوسانت رو تا وسط دامن شیب میدیم.و بعد دامن رو برش میزنیم.

برای این دامن جای کش باید جدا برش بخوره و بعد به دامن دوخته بشه.عرض جای کش همونطور که قبلا گفتم دو برابر پهنای کش + 1 سانت هست و طول جای کش به اندازه دور کمر + 2 سانت که روی دامن علامت زدین.(پایان)

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : سانت ,دامن ,علامت ,اندازه ,پارچه ,مثلث ,دیگه پارچه ,پارچه علامت ,بدون تغییر ,سانت علامت ,اندازه میگیریم ,دیگه پارچه علامت
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تحصیلی آزمایشی قاب چوبی mahka مجله فناوری دیجیاتو پسر آبی فیلم و سریال های ایرانی آموزش زبان چيني